Apel o wsparcie finansowe Kadry Narodowej Juniorek

Zdjęcie główne: 

Do Klubów, Rodziców i Sympatyków pływania synchronicznego,

Jako Przewodnicząca Komitetu Technicznego Pływania Synchronicznego przy Polskim Związku Pływackim zwracam się do Państwa w sprawie niezwykle ważnej, gdyż dotyczącej startu zawodniczek Kadry Narodowej w tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów w Budapeszcie.

Do tej pory w sprawie przygotowania zespołu do ww. zawodów wydarzyło się wiele – za zgodą Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wsparciu Polskiego Związku Pływackiego podjęliśmy współpracę z utytułowaną hiszpańską trenerką Elisabet Fernandez (na swoim koncie ma medale reprezentacją Hiszpanii z IO w Londynie z 2012 roku oraz z Mistrzostw Świata) dzięki czemu powstał niezwykle ciekawy i na światowym poziomie program dowolny zespołu. Stało się tak, gdyż nasza koncepcja i strategia rozwoju dyscypliny zostały przez organizacje nam nadrzędne uznane za wiarygodne i warte zaangażowania środków wykraczających poza standardowe procedury szkolenia w sporcie wyczynowym.

Na chwilę obecną pozyskaliśmy już prawie 50 tyś złotych (środki z MSiT i Międzynarodowej Federacji Pływania - FINA)  przeznaczone na przygotowania do startu w MŚ przy współpracy zagranicznych trenerów.

Dzięki tym środkom na zaplanowanych zgrupowaniach, a także na Mistrzostwach Świata naszej reprezentacji będą towarzyszyć zagraniczni trenerzy stanowiąc wsparcie dla naszej trener reprezentacji Kadry Narodowej – Pani Weroniki Sękowskiej.

W trakcie tych zgrupowań będzie doskonalony ułożony już program zespołu dowolnego, a także powstanie program techniczny zespołu (oba programy są głównym założeniem startowym dla reprezentacji).  

Pozyskane w podanej kwocie środki pokryją honoraria trenerów i koszty choreografii programu technicznego zespołu.

Niestety brakuje około 12.000 złotych, które pokryłyby koszty przelotu trenerek na zgrupowania oraz na MŚ, a także ich koszty pobytu w czasie zawodów.

Oczywiście jeżeli zbierzemy środków więcej, to cel pozostaje ten sam – pozwolą nam rozszerzyć szkolenie Kadry Narodowej.

Tutaj właśnie kieruję do Państwa gorącą prośbę, abyśmy wspólnie podjęli to wyzwanie i zgromadzili potrzebne środki. Ratuje nas każda – nawet najmniejsza kwota, która mogłaby zostać przekazana jako darowizna celowa na rzecz Polskiego Związku Pływackiego dla naszej reprezentacji.Głęboko wierzę, że przy Państwa pomocy jesteśmy w stanie te środki zgromadzić.

Z pewnością i Państwo macie możliwości i kontakty do osób, które mogą wesprzeć naszą inicjatywę, a którym czasem trzeba tylko podpowiedzieć na co przekazać środki.

Gorąco proszę osoby, które mają możliwość i mogą jakoś wspomóc nas w tej sprawie o kontakt zwrotny – jestem do Państwa dyspozycji pod telefonem 501 765 042 oraz mailem: zorbamsz@gmail.com .

Będę mogła udzielić dalszych informacji jak przekazać darowiznę celową.

Pamiętajcie Państwo, że darowizny można odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym (to szczególnie informacja dla przedsiębiorców, którym taki gest obniża podatek)

W tym roku postawiliśmy sobie mocne wyzwanie – start w MŚ i osiągnięcie wyniku sportowego, który pozwoli potwierdzić, że odbudowa dyscypliny ruszyła, a wynik startowy to pierwsze efekty wykonanej już ciężkiej pracy.

Dla dziewcząt, które są w reprezentacji Kadry Narodowej to ogromna nobilitacja. Dla znakomitej większości może być to start życia, bo w tak prestiżowej imprezie nie brały do tej pory udziału.

Stąd jeszcze raz gorąco proszę o wsparcie i uruchomienie swoich kontaktów, abyśmy dali radę kontynuować to, co naprawdę dobrze rozpoczęliśmy.

Link do Statutu Polskiego Związku Pływackiego:

http://www.polswim.pl/sites/default/files/sc224e-pols17112116310.pdf

 

Pozdrawiam serdecznie,

Monika Szczęśniak

Przewodnicząca Komitetu Technicznego

Pływania synchronicznego PZP